zavřít

Přihlášení

Svátek múz v našem kraji letos po jedenácté

Začátkem měsíce dubna odstartoval XI. ročník festivalu Muziáda, který spojuje talentované děti (nejen) moravskoslezského regionu s profesionálními umělci a šíří dobré jméno uměleckého školství. Z podnětu Múzy, tedy sdružení základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje, letos opět proběhne několik divácky i posluchačsky atraktivních akcí. V prvních dubnových dnech čekala návštěvníky Muziády výstava výtvarných prací žáků ZUŠ, a to v rámci Krajské přehlídky výtvarných oborů, do níž se přihlásilo 18 škol regionu. Slavnostní vernisáž proběhla 11. dubna od 16:30 hod. ve výstavní síni ZUŠ Opava, poté – od 18. hodiny – následoval Koncert pedagogů ZUŠ Moravskoslezského kraje v sále Minoritského kláštera.

Tradiční se stala spolupráce s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Letos v prostorách Kina Vesmír zasednou spolu s filharmoniky žáci základních uměleckých škol Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje ve čtvrtek 23. května. Mladé talenty s JFO každoročně představují poutavý program a jsou pro děti významnou zkušeností. Účastníci loňského ročníku určitě dodnes vzpomínají na orchestrální úpravy písní Jaromíra Nohavici, v interpretaci samotného autora.

„Vivat Musica!“, další z tradičních koncertů, bude letos hostit nejen účastníky ústředních kol soutěží MŠMT, ale i některé z vítězů skladatelské soutěže Múzy Ilji Hurníka za rok 2023 a sice v Sále Minoritů v Opavě dne 11. června. Návštěvníky budou mimo jiné i žáci opavských základních škol. Vyhlášení výsledků stejnojmenné celostátní skladatelské soutěže proběhne 10. listopadu v ZUŠ Ostrava – Zábřeh.

Festival se koná pod záštitou náměstků hejtmana moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáše Curyla a Mgr. Stanislava Folwarczneho a náměstkyně primátora statutárního města Ostravy Mgr. Andrey Hoffmannové, Ph.D. a je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostravy.

Bližší informace o následujícím či již proběhlých ročnících Muziády naleznete na našich stránkách sdružení Múza. Přijďte podpořit mladé muzikanty, výtvarníky či divadelníky. Těšíme se na setkání na některé z nadcházejících akcí, nad nimiž – pevně věříme – Múzy drží ochrannou ruku.

Avatar photo

Vytvořila a spravuje agentura czech.click | Nastavení cookies 🍪 | Ochrana osobních údajů 🔒