zavřít

Přihlášení

VĚDA A TECHNIKA V OBRAZECH 2019

Téma letošní výstavy je po dohodě s vedením Světa techniky vybráno tak, aby propojilo dva zdánlivě zcela odlišné světy – „VĚDA A TECHNIKA V OBRAZECH“. Architektura starých vysokých pecí a průmyslových staveb přímo vyzývá k výtvarnému ztvárnění. Je plna tajemných a barevně zajímavých tvarů a zahalena tajemstvím. Čím více je pozorujete, tím více se noříte do tajuplného světa imaginace. Někomu může spleť rourových systémů a žebříků připomínat spleť dechového nástroje, písty heligónu, lesního rohu, flétnu, klarinet či břicho klavíru. Fantazie opravdu nemá hranice. Což teprve, vydáte-li se dovnitř. Všude jsou otisky lidí, kteří tam dříve pracovali, kteří s neuvěřitelnou fantazií vytvořili promyšlený labyrint ze železa a oceli. Při troše fantazie si jistě dovedete do tohoto prostoru doplnit barvy ohně, žhavé strusky, zvuky a řinčení nářadí, připomínající hudební rytmy a najednou jste ve světě umění. Svět techniky ale není muzeem staré průmyslové architektury. Dnešní areál se stává významným kulturním, uměleckým prvkem. Několikrát v roce ožívá kulturními akcemi, vrchol tavící pece zdobí barevný kinetický objekt a mezi ocelovými věžemi slyšíte hudbu větru. Snad vám těchto pár vět přiblíží náš záměr.

Do areálu můžete nahlédnout také na webových stránkách Světa techniky: http://stcostrava.cz/expozice-sveta-techniky

K účasti na výstavě se přihlásilo celkem 22 ZUŠ.

K vystavování se jako nejvhodnější jeví formát A1. Na internetu lze objednat zaklapovací hliníkový rámeček na tomto odkazu: https://eshop.az-reklama.cz/cz-detail-312142060-clip-ram-profil-15-mm-ostry-roh-a1.html

Je velmi lehký, odpadá šroubování a dle uvážení může být práce chráněna antireflexní fólií. Rámy, které jsme používali v muzeu, jsou komplikované pro manipulaci a hlavně příliš těžké k zavěšení.

V březnu proběhne upřesňující schůzka s vedením Světa techniky a hned poté budou rozeslány další informace. Předběžně ale platí tyto termíny:

Instalace: čtvrtek 30. 5. 2019 od 10:00 do 12:00

Vernisáž: pátek 31. 5. 2019 v 11:00

Počet prací za školu – 2ks A1 na výšku (po schůzce s vedením ještě upřesním, možná vyjdou na školu i tři místa)

Za organizátory

Mgr. Zdeněk Babinec

Plakát události

Vytvořila a spravuje agentura czech.click | Nastavení cookies 🍪 | Ochrana osobních údajů 🔒