zavřít

Přihlášení

Muziáda 2015

Dne 6.6.2015 v rámci festivalu základních uměleckých škol moravskoslezského kraje “Múziáda 2015” se představili žáci ZUŠ MSK s uměleckým programem v nákupním a zábavném centru Fórum Nová Karolína  na celodenní akci MEGA DEN DĚTÍ. Na  vnitřním pódiu pod hlavními schody vystoupilo 32 souborů a celkem 255 žáků, na venkovním pódiu to bylo 16 souborů a celkem 174 žáků. Diváci mohli shlédnou pestrou směs vystoupení – pěvecké sbory, komorní soubory, taneční skupiny, soubory lidové hudby, jazzové, rockové kapely, orchestry i skupinu bicích nástrojů. Všechna vystoupení byla účastníky vzorně připravena a tak účel této akce, prezentace uměleckých škol na veřejnosti, byl dosažen.

K dalším kulturním akcím festivalu patříla celodenní nesoutěžní přehlídka v rámci mezinárodního festivalu Beethovenův Hradec v Hradci nad Moravicí s názvem Malá Múziáda 2015 dne  16. června 2015 a a Koncert pedagogů ZUŠ Moravskoslezského kraje ve Frenštátě pod Radhoštěm 22. června 2015 . Festival uzavřel dne 26. června koncert t Janáčkovy filharmonie Ostrava v Domě kultury města Ostravy  nazvaným Koncert mladých sólistů, na kterém vystoupili sólisté –  žáci ZUŠ Moravskoslezského kraje.

Propagace této akce byla prezentována  tiskovou zprávou na stránkám MSK, při akci bylo posluchačům oznámeno, že koncert spolufinancuje MSK, součástí bylo LOGO MSK.

V tiskové zprávě MSK, na stránkách škol zúčastněných na tomto projektu byla o této akci informována veřejnostn a prezentovány forografie z akcí.

Festival ZUŠ “Múziáda 2015” tak úspěšně prezentoval umělecko pedagogickou práci základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje.

Festival pořádala MÚZA, sdružení ZUŠ MSK. Spolupracují zde základní umělecké školy Moravskoslezského kraje zřizovány různými zřizovateli (MSK, obec, soukromník, církev).

Vytvořila a spravuje agentura czech.click | Nastavení cookies 🍪 | Ochrana osobních údajů 🔒