zavřít

Přihlášení

Evropský den hudby v Bílovci – Koncert učitelů ZUŠ MSK

Na první letní den letošního roku připadl také Evropský den hudby. Koncert učitelů základních

uměleckých škol Moravskoslezského kraje v rámci festivalu Múziáda 2016 byl více, než jeho důstojnou oslavou.

Přes tři desítky účinkujících z řad hudebních pedagogů svým výkonem nadchlo zcela zaplněný koncertní sál zámku, vystrojený právě pro tuto událost. Bílovecký zámek není tradičním zdobným prostorem, jeho poválečný osud je spíše neradostný, jako Fénix však vstává z popela a ZUŠ v Bílovci k tomu svojí činností přispívá – tentokrát však za vydatné pomoci svých uměleckých sester z celé severní Moravy.

Návštěvníky přivítal  jazzový a flétnový soubor žáků. Fanfára žesťů z balkónu pak ohlásila hlavní program, jehož pestrý repertoár a vyvážená dramaturgie nedala ani na chvíli odpočinout pozorným posluchačům. To umožnil až “předkřest” odborné knihy o intonaci prof. Luďka Zenkla, po němž koncert plný energie gradoval až ke svému finále. Bylo nádherné sledovat, kolik (ještě) síly a chuti k umělecké interpretaci mají naši učitelé na sklonku školního roku.
Účastníci koncertu si mohli zpříjemnit návštěvu Bílovce bohatým doprovodným programem. Pro tuto příležitost připravenou expozicí akordových citer ze sbírky Citerária doc. Jana Folprechta, výstavou výtvarně-literární soutěže Příběh obrazu, projekcí hudebního dramatu Whiplash o jazzovém bubeníkovi, návštěvou barokního muzea s expozicí největší knoflíkářské továrny c. k. mocnářství anebo “ptačím” pohledem z chrámové věže. Krásný prožitek přetrvával dlouho po koncertě, i při vzájemném setkání na slavnostním rautu v prostorách zámku, který završil sváteční atmosféru tohoto jedinečného večera.

Vytvořila a spravuje agentura czech.click | Nastavení cookies 🍪 | Ochrana osobních údajů 🔒