zavřít

Přihlášení

Den dětí s Múzami na Karolíně

Hráli jsme, tančili a zpívali na Karolíně….

Letošní ročník Múziády 2018 – festivalu ZUŠ Moravskoslezského kraje se opět, stejně jako v loňském roce , koná pod záštitou náměstků moravskoslezského kraje Mgr.et Mgr.Lukáše Curyla a Mgr. Stanislava Folwarcneho a náměstka primátora města Ostravy Ing. Zbyňka Pražáka,Ph.D.

V rámci tohoto festivalu proběhl v sobotu 26.května 2018 od 10.00 do 14.00 hod. „Den dětí s Múzami na Karolíně“. Během čtyřhodinového bloku se představilo více než dvě stovky účinkujících z celkem 10 souborů ZUŠ z celého moravskoslezského kraje, které prezentovaly svou celoroční práci. V pestrém programu účinkovali na Karolíně dětský sbor Zvonoklíček ze ZUŠ z Ostrava – Svinov, hudecká muzika z Bohumína a cimbálová muzika z Háje ve Slezsku, kytarový soubor z Českého Těšína, taneční skupina Carpe Diem ze ZUŠ E. Marhuly z Ostravy – Mariánských Hor, v odpoledním programu pak soubory a kapely ze Studénky, Havířova, Vítkova a Ostravy – Mariánských Hor.

Všichni, kteří se na Karolínu přišli podívat, povzbudit své děti nebo se jenom tak zastavili na chvíli v průběhu poslední májové soboty, určitě nelitovali. Pestrá a hodnotná vystoupení žáků všech věkových kategorií našich škol se setkávala s velkým ohlasem publika a srdečný potlesk zněl Karolínou po celou dobu konání této krásné prezentace práce ZUŠ.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat Moravskoslezskému kraji, Statutárnímu městu Ostrava, Nadačnímu fondu Residomo a Fa Muziker. com za finanční spoluúčast na tomto projektu.

Akce byla zároveň součástí projektu ,,Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby 2018″.

Vytvořila a spravuje agentura czech.click | Nastavení cookies 🍪 | Ochrana osobních údajů 🔒