zavřít

Přihlášení

Akordeonové pódium poosmé

V prostorách Základní umělecké školy Klimkovice se v pondělí 27. března 2017 konal již VIII. ročník interpretačních kurzů s názvem Akordeonové pódium Klimkovice. Naši školu navštívili pedagogové hry na akordeon ze základních uměleckých škol nejen Moravskoslezského kraje, ale také kraje Olomouckého a Pardubického. Nové poznatky ve svém oboru přijeli načerpat i posluchači akordeonového oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě se svými vyučujícími. Mé pozvání přijal i předseda akordeonové sekce Ústřední umělecké rady České republiky Mgr. art. Miroslav Pilný ze ZUŠ Chrudim. Lektorkou tohoto ročníku byla Ivana Laštovičková, renomovaná pedagožka hry na akordeon působící na ZUŠ v Havlíčkově Brodu.

Hlavní náplní tohoto již tradičního semináře jsou otevřené lekce přihlášených žáků – modelů, s kterými pracovala výše zmíněná lektorka. Ta si nejprve skladbu či skladby nechala zahrát a pak se vyslovila například k možnostem jiného frázování, vedení měchu, či způsobu nácviku technických problémů a jiných úskalí. Vzájemně s učiteli také konzultovala tempa, či nálady a výrazovou stránku daných skladeb. Nastínila tak přítomným posluchačům některá z dalších řešení konkrétních situací, která mohou využívat ve své následující výuce. Účinkující žáci si kromě rad a doporučení k rozpracovaným přednesovým skladbám odnesli i sladkou odměnu v podobě marcipánové medaile s krásným jarním motivem. Obdrželi také brožury a informační letáky o zajímavostech v našem městě z klimkovického Informačního centra a prezenční předměty z krajského úřadu, odboru školství, mládeže a sportu.

Závěrem bych chtěla poděkovat vedení ZUŠ Klimkovice za podporu a umožnění uskutečnit tento seminář. Také děkuji všem zúčastněným za příjemnou i tvůrčí atmosféru a těším se na další takto přínosná setkání.

Martina Maternová
předsedkyně krajské akordeonové sekce

Vytvořila a spravuje agentura czech.click | Nastavení cookies 🍪 | Ochrana osobních údajů 🔒