Vyhlášení výtvarné soutěže pro základní umělecké školy se sídlem v Moravskoslezském kraji “JAK SI PŘEDSTAVUJI SAMETOVOU REVOLUCI“

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou zapojení se do výtvarné soutěže pro základní umělecké školy se sídlem v Moravskoslezském kraji pořádanou Moravskoslezským krajem ve spolupráci se sdružením základních uměleckých škol Moravskoslezského kraje MÚZA, pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje, Mgr. Stanislava Folwarczneho. Soutěž je vyhlášena u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce jako součást celorepublikové akce SAMETOVÉ VZPOMÍNKY Wine & Art Prague – VELVET MEMORIES.

Soutěžní téma: “JAK SI PŘEDSTAVUJI SAMETOVOU REVOLUCI“

Podmínky soutěže:
Techniku si mohou žáci zvolit podle svého uvážení, doporučuje se, aby rozměr díla nepřesáhnul velikost 80 x 60 cm (dílo je možné vytvořit na šířku i na výšku). Každá škola může nominovat maximálně 10 děl. Soutěž je určena žákům od 12 let. Podmínkou zařazení do soutěže je doručení děl do 18. 10. 2019 na adresu: Základní umělecká škola, Ostrava – Zábřeh, Sologubova 9A, příspěvková organizace, Sologubova 3039/9A, 700 30 Ostrava – Zábřeh. Soutěžní díla bude hodnotit porota složená ze zástupců odborníků z výtvarného oboru a pořadatelů, která vybere 5 soutěžních děl, jež budou reprezentovat Moravskoslezský kraj na celostátní úrovni v Praze. Autoři nejlepších děl budou oceněni.

Díla zaslaná do soutěže budou následně vystavena v prostorách Moravskoslezského kraje, případně využita pro akce pořádané sdružením MÚZA či Moravskoslezským krajem v souvislosti s výročím 30 let od Sametové revoluce či ke zviditelnění a propagaci činnosti ZUŠ.

Vítězná díla ZUŠ z Moravskoslezského kraje budou zařazena do expozic výstavy SAMETOVÉ VZPOMÍNKY pořádané v Praze. (Pozn.: Doručení vítězných děl do Prahy bude zajištěno.) V rámci výstavy také proběhne veřejné hlasování, kdy díla budou vystavena na internetových stránkách organizace Víno a umění z. s. Pod dílem bude vždy uveden také popis díla a škola, kterou žák reprezentuje. Autoři nejúspěšnějších děl v jednotlivých kategoriích budou oceněni. Z nejlepších děl budou dále vytvořeny pohlednice, na kterých bude uvedena škola, kterou dílo reprezentuje. Vybraná díla budou dále také prezentována ve virtuální výstavě SAMETOVÉ VZPOMÍNKY, dále na webových stránkách organizace Víno a umění, z. s. a ta nejúspěšnější z děl budou prostřednictvím putovní výstavy představena v jiných státech prostřednictvím zahraničních zastoupení České republiky.

Těšíme se na Vaši účast a na práce Vašich žáků.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Mgr. Stanislav Folwarczny v. r.
náměstek hejtmana kraje

 

SOUBOR PDF ke stažení:

Vytvarna soutez pro ZUS v MSK_Jak si predstavuji sametovou revoluci

Výtvarná soutěž 2019 – JAK SI PŘEDSTAVUJI SAMETOVOU REVOLUCI

Moravskoslezský kraj

Piatkovský Tomáš, Vítězství, 12 let – ZUŠ E. Marhuly, Ostrava Mar. – Hory

Králová Valentýna, Sametová abstrakce, 12 let – ZUŠ E. Marhuly, Ostrava Mar. – Hory

Špaňhel Jakub, Volání davu, 14let – ZUŠ E. Marhuly, Ostrava Mar. – Hory

Čapková Markéta, Sametová revoluce, 14 let – ZUŠ Z. Buriana, Kopřivnice

Hanzelková Radana, Sametová revoluce, 13 let – ZUŠ Z. Buriana, Kopřivnice

Gorolová Kateřina, Svoboda, 15 let – ZUŠ Ostrava – Zábřeh, Sologubova 9A

Danysová Martina, Cinkání klíčů, 13 let – ZUŠ Ostrava – Zábřeh, Sologubova 9A

Tulisová Dominika, Sametová revoluce, 13 let – ZUŠ V. Vančury, Háj ve Slezsku

Matlochová Ema, Sametová vlajka, 13 let – ZUŠ P. Kalety, Český Těšín


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *